فرصت و افتخاری نصیب من شد که با یکی از خبرنگاران و منتقدان جوان سینمای کشور که خیلی زود بعنوان یک چهره  در بین هنرمندان و سینما گران جا افتاد گفتگویی داشته باشم و نظرات ایشان را در خصوص شهرمان برای شما شادمهریهای عزیز ارائه دهم اما به جهت اینکه بیشتر این منتقد را معرفی کنم  به عرض شما برسانم که ایشان پسر برادر آقای محمد باقر فهیم می باشد البته حتما شما خیلی از برنامه های پدرشان را که یکی از هنرمندان برجسته سینمای کشور هست در تلویزیون تماشا کرده ایدو ساخت یک مستند را از شادمهر در برنامه های خود نیز  داردو شما می توانید نوشته ها و نقدهای ایشان را در خصوص فرهنگ و هنر کشور در وبلاگ لینگ شده در این سایت بازدید نمایید.

واما نظرات و صحبتهای آقای آرش فهیم

به نام خدا

سفر به مه ولات و ازجمله «شادمهر» اولویت من برای مسافرت است. «شادمهر» به رغم تبدیل شدن به شهر، هنوز هم بافت سنتی و فرهنگ اصیل خودش را حفظ کرده است و مردمی نیکو سرشت و بانشاط و اخلاق مدار در آن ساکن هستند که همه این ها، «شادمهر» را به یک جای دوست داشتنی تبدیل کرده است. علاوه بر این، مه ولات زادگاه پدر من است و هم اینکه بیشتر اقوام و خویشان بنده در آنجا زندگی می کنند، به ویژه در «شادمهر» که عمو ، عمه و برخی دیگر از خویشاوندانم در آنجا ساکن هستند. من هم مثل بیشتر آدم ها به طور طبیعی به شهر و دیار پدری خودم و جایی که اقوامم در آن هستند علاقه دارم.

آغاز فصل بهار و عید نوروز برای خانواده ما همواره با شادمهر عجین شده است. هر چند که طی سال های اخیر، به دلایل مختلفی کمتر به شادمهر سفر کرده ام، اما بهترین خاطراتی که از لحظه تحویل سال نو در ذهنم باقی مانده، در شادمهر اتفاق افتاده اند.

سایت «شادمهر من» با اینکه در آغاز راه قرار دارد اما به خاطر حضور مدیر جوان و باانگیزه ای چون احمد صداقت، خیلی زود جای خودش را باز کرده و به بلوغ رسیده است. در این سایت، می توان خیلی از موضوعات ناگفته و کمتر دیده شده درباره شادمهر را شناخت. به نظرم آنچه باعث می شود که سایت «شادمهر من» مسیر رو به رشد خودش را سریع تر طی کند، انتشار مطالب بیشتر درباره تاریخ و گذشته شادمهر است. انی سایت باید هدف اصلی خودش را ثبت و معرفی آداب و رسوم و فرهنگ با ارزش اصیل و سنتی شادمهر قرار دهد. در این سایت، می توان با نخبه ها و افراد موفق شادمهر آشنا شد. اما حضور پررنگ تر مردم عادی و انعکاس نظرات آن ها درباره مسائل مختلف هم می تواند به جذابیت این سایت کمک کند.

در پایان، وظیفه خودم می دانم از فرهیختگان شادمهری ساکن شاهرود (دکتر درخشان -دکتر علیجان محمدزاده -سرهنگ علی اصغر مرادی ) تشکر کنم. در دورانی که پدرم به خاطر سانحه رانندگی در بیمارستان شاهرود بستری بود، تعدادی از شخصیت های نخبه شادمهری زحمت کشیدند ضمن عیادت او همکاری لازم را داشتند که هیچ وقت لطف آن ها را فراموش نخواهیم کرد.

DSC01335

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.3/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
گفتگو با آرش فهیم خبرنگار و منتقد جوان سینمای کشور, ۵٫۳ out of 10 based on 3 ratings