شهید احدرضا زراعتکار فرزند حیدر از شهداء دانش آموزی

شهید احمدرضا زراعتکار شادمهری

در سال ۱۳۴۳ در روستای شادمهر از توابع مه‌ولات چشم به جهان گشود . مادرش معتقد بود او با دیگر فرزندانش تفاوت داشت و آینده‌ای درخشان برای او پیش‌بینی کرد . پدر احمدرضا مردی متدین بود و احمدرضا در کنار پدر با قرآن انس بسیار داشت . احمدرضا در دبستان روستا به تحصیل پرداخت و آرزو داشت که روزی معلم شود و به مردم روستا خدمت کند در تیم‌های ورزشی منطقه عضو فعالی بود . احمدرضا در کارهای عمرانی روستا فعالانه شرکت می‌کرد . چنانکه دوستانش می‌گویند ، روزی تصمیم گرفتند حمام روستا را تمیز نموده و سروسامان دهند و همراه بچه‌های کلاس این تصمیم را عملی ساختند . در پل‌سازی روستا ، شن‌ریزی خیابانها ، درخت‌کاری فضای مدرسه ، ساخت کلاس درسی فعالانه با بچه‌ها همکاری می‌کرد . در پاکسازی مسجد روستا تلاش وافر داشت . در امور بنایی و کشاورزی به پدرش کمک می‌کرد و عضو فعال بسیج مدرسه بود . در انجام فرایض دینی بسیار کوشا بود و کتابهایی در مورد ائمه اطهار (ع) و مسائل دینی تهیه می‌کرد و برای خانواده می‌خواند . وقتی امام (ره) فرمان اعزام به جبهه را صادر فرمودند از طریق بسیج دانش‌آموزی در سن ۱۹ سالگی عازم جبهه شد و بعد از ۷۵ روز در ۲۶ فروردین ۶۲ به درجه رفیع شهادت نائل شد .

قسمتی از وصیت‌نامه شهید : با درود و سلام بر منجی عالم بشریت و نایب بر حقش امام امت خمینی بت‌شکن . ابتدا سپاس باید گفت خداوند تبارک و تعالی را که مرا به خدمت‌گذاری مردم و اسلام منت نهاد تا بتوانم یک خدمت ناچیز به اسلام و ملتم بکنم .
من خودم را گنجشکی که سالها در قفس بوده حس می‌کنم که پس از چندی از قفس رها شده‌ام و به سوی سعادت پرواز می‌نمایم و تو ای مادر تو همچون مادر دیگر برادران شهیدم افتخار کن به راهی که در آن گام برداشته‌ام . مادرجان هروقت به یاد من افتادی ، بر سر قبر من آمدی و خواستی گریه کنی آن لحظه به فکر کربلای حسین (ع) باش و از درگاه خدا طلب کن که این قربانی را از شما بپذیرد . پدر و مادر و خواهران و برادران و دیگر اقوام به شما توصیه می‌کنم که نگویید اگرفرزندمان نمی‌رفت شهید نمی‌شد ، و بر سر کسی منّت نگذارید چون که من خودم این راه را دیدم و حس کردم و بعد در این راه قدم برداشتم تا به آرزوی دیرینه‌ی خویش که شهادت است رسیدم و به شما وصیت می‌کنم ، همان لباسی که می‌خواستید در دامادیم بپوشید در شهادتم بپوشید و به مردم بگویید به شما تسلیت نگویند بلکه به جای تسلیت تبریک بگویند .

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.7/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
شهید احمدرضا زراعتکار, ۵٫۷ out of 10 based on 3 ratings